Zima już coraz bliżej, a noce zaczynają być mroźne! Gorąca kąpiel w jacuzzi to idealny sposób na relaks i odprężenie w czasie zimowych wieczorów, a także na pobudzenie i regenerację. Korzystanie z balii w czasie srogiej zimy wywołuje jednak wiele wątpliwości, które w poniższym artykule postaramy się rozwiać.
Podgrzewanie balii zimą
W sezonie zimowym z uwagi na niską temperaturę, woda w balii ogrodowej nagrzewa się znacznie dłużej. Aby przyśpieszyć proces grzania, oraz oszczędzić na rachunkach, należy pamiętać o zachowaniu prostej, a zarazem skutecznej zasady. Balie ogrodową podczas nagrzewania trzeba przykryć pokrywą! Również po zakończeniu użytkowania koniecznie jest ponowne jej przykrycie, by zatrzymać straty ciepła. Polecamy pokrywy termiczne od Vegas SPA, które posiadają specjalne zatrzaski przytwierdzające pokrywę do balii.
Do ogrzewania najlepszy jest podgrzewacz wody na gaz z butli propan butan, Idealnie nadaje się do ogrzewania basenów, jacuzzi, bali ogrodowych. WSZĘDZIE TAM GDZIE STANDARDOWE OGRZEWANIE ELEKTRYCZNE NIE RADZI SOBIE W CHŁODNE MROŹNE DNI. Polecamy piec gazowy, który został zaprojektowany i przystosowany do pracy ciągłej tzn. ogrzewania przez kilka godzin non stop. Jest kompaktowy, nie wymaga dużo miejsca na montaż, ani osobnego pomieszczenia technicznego.
Temperatura poniżej zera
W klimacie, gdzie pojawiają się temperatury poniżej zera, należy upewnić się, że woda nie ulegnie zamarznięciu w balii. Ponieważ woda rozszerza się podczas zamarzania, a wzrost jej objętości może spowodować poważne uszkodzenie wkładu, drewnianych paneli, pieca i systemów masażu.
W okresie zimowym napełnij balię dużą ilością wody, ponieważ opóźni to proces jej zamarzania. Jeśli jednak nie planujesz korzystać przez tydzień, lub dłużej z balii, opróżnij wannę całkowicie. Pamiętaj, że gdy temperatura spadnie jeszcze niżej, powiedzmy -10 ° C i poniżej, to ta sama ilość wody zamarza znacznie szybciej.
Brak użytkowania
Jeśli balia nie będzie używana przez całą zimę, należy całkowicie opróżnić z niej wodę, aby nie doszło do jej zamarznięcia. Wodę należy usunąć nie tylko z wanny, ale także z pieca, systemów masażu i innych połączeń. Jeśli zainstalowany jest zewnętrzny zawór wody, można go owinąć izolacyjną tkaniną. Filtry, pompy do masażu, lub inne urządzenia spa powinny być odłączone i przechowywane w pomieszczeniach zamkniętych.