BEZPIECZNE KORZYSTANIE Z JACUZZI
Balia ogrodowa zapewnia nie tylko relaksacyjną kąpiel pod gołym niebem, która pozwoli się odprężyć oraz złagodzić nerwy po całym dniu, ale także korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Regularne kąpiele są szczególnie wskazane dla osób mających problem z sercem czy układem krążenia. Pozytywnie wpływa również na kręgosłup i wszelkie nerwobóle. Pamiętaj o przestrzeganiu bezpieczeństwa i ciesz się chwilą relaksu.
Zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z balii:
1. Przed korzystaniem z balii ogrodowej zapoznaj się z regulaminem oraz przeciwwskazaniami do korzystania z kąpieli.
2. Przed przystąpieniem do kąpieli w jacuzzi umyj całe ciało pod prysznicem.
3. Z balii mogą korzystać tylko osoby zdrowe lub osoby, których dolegliwości nie stanowią przeciwwskazań.
4. Osoby z dysfunkcjami układu krążenia, układu oddechowego, neurologicznymi i gastrycznymi oraz kobiety w ciąży powinny korzystać z jacuzzi ze szczególną ostrożnością i po konsultacji lekarskiej.
5. Zabrania się korzystania z balii osobom chorym na choroby zakaźne, z zewnętrznymi widocznymi schorzeniami dermatologicznymi lub z opatrunkami.
6. Dzieci do lat 10 mogą przebywać w wannie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
7. Nie korzystaj z jacuzzi będąc pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
8. Podczas korzystania z balii nie zakładaj biżuterii oraz elementów metalowych czy elementów takich jak okulary, szkła kontaktowe.
9. Do balii nie używaj żadnych balsamów, kremów i makijażu a także nie dolewaj do wody olejków, płynów czy żeli.
10. Unikaj jedzenia i picia bezpośrednio przed kąpielą, w szczególności ciężkostrawnych potraw.
11. Zachowaj ostrożność podczas wchodzenia i wychodzenia z balii.
12. Gdy zaczniesz czuć się nieswojo, odczuwać zawroty głowy, mdłości opuść balię.
UWAGA! Dłuższe korzystanie z balii jacuzzi łącznie z przebywaniem w saunie może wywołać przegrzanie organizmu. Przeciwwskazania: osoby z chorobą niedokrwienną serca, nadciśnieniem, cukrzycą, alergią, stanami zapalnymi skóry, stanami zapalnymi dróg moczowych, grzybicą, epilepsją .
Jak korzystać z jacuzzi, żeby nie przegrzać organizmu?
- Dzieci i osoby starsze powinny kąpać się w temperaturze do 35°C.
- Cieplejszą wodę, tj. o temperaturze 37-38°C, najlepiej ustawiać wieczorami, przed snem.
- Poranne korzystanie z jacuzzi, w celu orzeźwienia i rozbudzenia, powinno odbywać się w temperaturze do 30°C.
- W temperaturze 39°C lub wyższej można kąpać się wyłącznie w asyście drugiej osoby i po konsultacji z lekarzem (zwłaszcza w przypadku osób chorych).
Jak korzystać z jacuzzi z dziećmi?
Dzieci zawsze powinny być pod opieką dorosłego. Zabronione jest, aby dzieci bawiły się w pobliżu napełnionej balii, ponieważ może to zakończyć się ich utonięciem. W balii nie powinny nigdy przebywać zwierzęta. Dzieci nie powinny również biegać wokół jacuzzi, ponieważ rozchlapana woda może sprawić, że nawierzchnia stanie się niebezpiecznie śliska.
Przydatne akcesoria
Jeżeli z wanny SPA mają zamiar korzystać osoby starsze lub dzieci, szczególnie warto zaopatrzyć się w pomocne akcesoria, takie jak schodek czy poręcz wykonana z antypoślizgowych materiałów, które zdecydowanie ułatwią korzystanie z jacuzzi.
Pamiętaj, żeby podczas kąpieli nie korzystać z urządzeń podłączonych do sieci elektrycznej. Jeżeli lubisz urozmaicać chwile relaksu muzycznym tłem, urządzenia proponowane przez nas posiadają wbudowane odbiorniki, specjalnie dostosowane do pracy z wodą i wilgocią. Dzięki systemowi bluetooth bez problemu połączysz swoje urządzenie bezprzewodowo, słuchając ulubionych utworów.